Tedaviler

Medikal masaj, hasar görmüş ya da yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için uygulanmakta, hastanın yaşam kalitesini artırmak, hareket özgürlüğü kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilmektedir. Etkileri bilimsel olarak ispatlanmış olan medikal masajın, kan dolaşımını düzenlemesi, kas yapısını tekrar toparlaması, cilt yumukşaklığı sağlaması gibi oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

home_massage_offer_1

Bel - Boyun ve Sırt Ağrıları


Genel olarak hepimiz yaşamımızın bir kısmında; bel, omuz ve sırt ağrıları ile çok sık karşılaşmaktayız. Bunun en önemli nedenlerinden bazıları, stres, terli olarak rüzgara maruz kalmak, uzun süre PC, Tablet ve telefonla vakit geçirmek ve ergonomik olmayan çalışma ortamlarımızdır. Ağrılarımıza çözüm bulmak için çoğunlukla ilaç tedavisine başvurmak durumunda kalıyoruz yada egzersiz yaparak bu ağrılarımızı hafifletmeye çalışıyoruz. Fakat yetersiz ve uygunsuz tedaviler ağrıların şiddetlenmesine ve kalıcı hale gelmesine neden olabiliyor. Bel ve omuz bölgesinde oluşan ağrıların en önemli sebeplerinden biri de duruş bozukluklarıdır. Duruş bozuklukları için kendi tedavi yöntemleriniz yetersiz kalacağından ağrılarınıza geçici çözümler bulmuş olursunuz. En etkili tedavi yöntemi olarak medical masaj önerilmektedir.

home_massage_offer_4

Kas Ağrıları


Doktor tavsiyesiyle tedavi olarak uygulanabilen medikal masaj, düzenli uygulanması halinde ise hasarlı veya yorgun olan kasın eski haline gelmesini sağlıyor. Ayrıca kaslarda oluşan ağrılar azaltır. Kemiklere de faydalıdır. Kireçlenme, spazm ve kramp tedavilerinde de uygulanabiliyor. Hareketsiz kalınmasıyla kaslarda oluşan tembellik masaj sonrasında azalıp, refleksler normale dönüyor. Sinir sistemi ve kan dolaşımını artıran medikal masaj iç organlara da etki eder. Karındaki şişlikler azalır, sindirimi kolaylaştırır, kalın bağırsakta hareketliliği artırır, akciğerlerdeki mukusun çözülmesine yardımcı olur. Tüm bunlarla birlikte yaşam kalitesi de artmış olacak.

home_massage_offer_2

Spor Sakatlıkları


Sporun zihin ve fizik yapımızı geliştirmekte olduğunu günümüzde daha iyi anlamaktayız. Bununla birlikte, bu yeni uğraşıda egzersize katılan kişiler organizmalarının toleransları üstüne çıkabilmektedir. Yeterince ön hazırlık yapmadan egzersizlerde aşırı zorlamalar da eklendiğinde, dikkatin azalmasına, kazalara ve sakatlıklara yol açabilmektedir. Sakatlanmanın daha ciddi boyutlara çıkmasını önlemek bakımından erken tanı ve medikal masaj uygulamaları büyük önem taşımaktadır.

home_massage_offer_3

Kireçlenmeler


Halk arasında kireçlenme olarak bilinen osteoartrit, iskelet sistemindeki eklemleri oluşturan kıkırdak yapıların zamanla hasara uğraması sonucu meydana geliyor. Kireçlenme vücutta sıklıkla diz, kalça, el ve omurgadaki eklemlerde görülmektedir. Belirtileri çoğunlukla yavaş gelişen ve zamanla kötüleşen kireçlenme, eklemlerde ağrı ve hassaslığa, sertliğe, esneklik kaybına, çıtırtı tarzında seslere ve kemik çıkıntılarına neden olabiliyor. Özellikle merdiven inip çıkarken ve çömelirken olan diz ağrıları sonucu görülmektedir. Uzman terapsis Şentürk Sancar, kireçlenmenin medikal masaj ile büyük ölçüde iyileşebildiğini belirtmektedir.